Рідна мова – скарбниця народної мудрості

Дата: 18.02.2019 12:26

Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”. Відомо, що в Україні є три дати, пов’язані з мовою і писемністю. Це, зокрема, День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада у день ушанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, День слов’янської писемності і культури – 24 травня на честь святих Кирила і Мефодія і 21 лютого – Міжнародний День рідної мови.

Відділ обслуговування дітей Публічної бібліотеки Клеванської селищної ради спільно з педагогами: Лебедюк Наталією, Яскулою Валентиною, Алексійчук Вікторією, Котюхою Оленою комунального закладу „Клеванська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1 І – ІІІ ступенів” Рівненської обласної ради підготували свято «Рідна мова – скарбниця народної мудрості», на яке було запрошено учнів третіх класів. Зал бібліотеки був прикрашений повітряними кульками, серпантином та цитатами про мову. Метою заходу було донести дітям інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб. Протягом свята учні: Оліфір Дарина, Нішпал Єва, Мазурик Станіслав, Самкевич Олена, Кашпуров Денис, Макарець Ярослав, Сипко Євгенія декламували вірші про мову. Присутні заходу відгадували загадки, вели захоплюючі дискусії з бібліотекарями, слухали цікаві факти про мову. Захід пройшов у надзвичайно приємній атмосфері, був максимально пізнавальним та цікавим для учнів, про що свідчили слова вдячності та веселі усмішки дітей.

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі.

Гуменюк Марія Володимирівна

завідувач сектору відділу обслуговування дітей

Публічної бібліотеки Клеванської селищної ради