Голокост: питання пам'яті

Дата: 23.01.2019 10:13

Голокост (у перекладі з давньогрецької – «всеспалення») – організоване та планомірне знищення єврейського населення нацистами та їхніми союзниками в роки Другої світової війни. Жертвами Голокосту стали близько 6 мільйонів євреїв (в Україні – понад 1,4 млн.). Це складало близько двох третин європейського чи третину світового єврейства. Немає єдиної точки зору щодо періодизації Голокосту. Одні дослідники зазначають період 1933-1945 роки, включаючи переслідування євреїв у Німеччині в перші роки нацизму, інші – 1941-1945 рр., тобто період тотального знищення.

У відділі обслуговування читачів публічної бібліотеки Клеванської селищної ради оформлена книжкова-ілюстративна виставка «Голокост: питання пам'яті», на якій представлена, зокрема, і література про масове знищення населення нашого селища Клевань. Адже до війни в Клевані проживало більше 3,5 тис. євреїв, а за час війни майже всі, хто тут жив, були знищені. І зараз у Клевані на вулиці Козака Колодки знаходиться меморіальна дошка на стіні колишньої Клеванської синагоги в пам'ять спалених в ній фашистами євреїв.

Лише розібравшись у тому чим відрізняється Голокост від інших подій, зможемо ми зустрітися віч-на-віч з історією й розвіяти сумніви щодо його винятковості.